Marmaris, w objęciach orientu - REJS

Marmaris, w objęciach orientu - REJS

Zapraszamy na rejs do portu Marmaris w Turcji. Wiza nie jest konieczna, dodatkowo uisza się opłaty portowe 15 EUR od osoby w gotówce. Od 19 kwietnia 2022 roku do Turcji podróżujemy z... dowodem osobistym lub paszportem! 

Wakacje na Rodos, to nie tylko wakacje w Grecji! Bliskość Półwyspu Azji Mniejszej to możliwość spędzenia całego dnia w... Turcji.

Zabierzemy Was w rejs do jednego z najpopularniejszych wakacyjnych kurortów Turcji Egejskiej - Marmaris. Po trwającym 1,5 h rejsie dotrzemy nie tylko do innego kraju, ale i na drugi kontynent, gdzie zobaczycie, jak europejska nowoczesność przenika się ze wspaniałym orientem.

Marmaris urzeka swym widokiem już z oddali: wzgórza porośnięte gęstymi lasami piniowymi schodzą tu bezpośrednio do błękitnego morza, zaś nad samym miastem króluje twierdza zbudowana na polecenie samego Sulejmana Wspaniałego. Największa turecka marina łączy się tu płynnie z urokliwymi wąskimi uliczkami, przy których po dzień dzisiejszy można podziwiać tradycyjne osmańskie domy, i które to prowadzą w stronę bazaru. Turcja od zawsze słynęła z wyrobów skórzanych i posiada bogatą historię wyrobu biżuterii - dlatego też zabierzemy Was do sklepów, w których będziecie mogli spróbować swych sił w targowaniu, bez którego zakupy w Turcji się nie liczą.

W wolnym czasie warto zagubić się w bazarowym labiryncie i poczuć nie tylko odmienny rytm życia, ale i zapachy wschodnich przypraw, czy aromat świeżo przyrządzonej kawy po turecku. Wizyta w tym miejscu to także idealna okazja, by zaopatrzyć się w lokalne specjały i... odświeżyć garderobę! 

  • Katamaran wypływa z portu w Rodos ok. 9.00, powrót planowany jest na 18.30. Armator zastrzega sobie prawo do zmiany rozkładu. Może wystąpić również opóźnienie w związku z kontrolą celną w drodze powrotnej. 
  • Podczas pobytu w Marmaris istnieje możliwość skorzystania z krótkiego przejazdu, podczas którego zatrzymacie się Państwo w sklepie ze złotem oraz wytwórni słodyczy. Ta krótka wycieczka będzie prowadzona przez anglojęzycznego pilota.
  • Odbiór z Kolympii, Lindos, Pefkos, Lardos, Kiotari we wtorek lub piątek