Błękitny relaks z Kolympii - REJS

Z północy wyspy i Kolympii
7 godzin plus transfer
Piątek
Rejs

Opis wycieczki

Na początku sezonu rejsy odbywają się w zależności od pogody, rezerwacje przyjmujemy począwszy od daty 19 maja. Wcześniejsze daty lub inne dni na zapytanie.

Ten rejs to grecka recepta na doskonały dzień, na którą składa się talasoterapia (gr. thalassa- morze) i helioterapia (gr. helios -słońce), (gr. therapeia- leczenie). Już w starożytności Hipokrates, ojciec medycyny, praktykował leczenie morzem i światłem. Mowa też o wyspie boga słońca, gdzie kult słońca wynikał z wiary w jego moc uzdrawiającą. Niebieski kojarzony jest z kolorem spokoju, patrzenie na morze ma potężny efekt relaksujący, a woda morska to skarbnica minerałów. Promienie słoneczne poprawiają nastrój i uaktywniają nasz hormon szczęścia.

Podczas Błękitnego relaksu będziecie mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zatoki i plaże wschodniego wybrzeża Rodos położone pomiędzy Kolympią a Lindos. W niektórych z nich się zatrzymamy, a w Lindos zejdziecie na ląd i będziecie mogli samodzielnie odkryć wioskę czy też akropol, lub po prostu poplażować.

Rejs zaczyna się o godzinie 9, wcześniej przywieziemy Was do portu w Kolympii (transport z hotelu i w drodze powrotnej wliczony w cenę). 

Płyniemy najpierw do Lindos (ok 1 h 15 minut), gdzie do Waszej dyspozycji jest 2-2,5 h. Ok 12:45 wejdziemy na pokład statku i rozpoczniemy rejs powrotny z trzema przystankami na kąpiel. I tu czeka Was niespodzianka, ponieważ najpierw popłyniemy dalej na południe i opłyniemy akropol w Lindos dookoła. To będzie jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby zobaczyć z perspektywy morza słynną zatokę Św. Pawła. A na kąpiel zatrzymamy się tam, gdzie były kręcone zdjęcia do filmu "Działa Navarony", czyli w zatoce Navarone

Kolej na rejs w kierunku północnym. Wracając do Kolympii zatrzymamy się w pobliżu plaży Haraki, a ostatnia szansa na kąpiel będzie w Stegnie lub w pobliżu plaży Tsampika (w zależności od pogody). 

Ten rejs to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. Nie jest ani za długi, ani za krótki. Trasa nie jest męcząca, częste przystanki na kąpiel na morzu i jedno zejście na ląd w Lindos na dłuższą przerwę. Spektakularne widoki wielkiego błękitu, szum morza, kąpiele w krystalicznie czystych wodach, kąpiele słoneczne, możliwość podziwiania scenerii wyspy z perspektywy morza, panoramy oprawione nieskończonością nieba, ukoją Cię. Można by się pokusić nawet o stwierdzenie, że ten rejs to terapia kolorami i wszystkimi odcieniami błękitu.

Formularz kontaktowy

Wcześniejsza rezerwacja gwarantuje Wam miejsce na wybranych wycieczkach! Wypełnij formularz kontaktowy lub wybierz inną formę kontaktu.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Numer telefonu w obydwu polach musi być identyczny - sprawdź podany numer.
Nie można wysłać pustej wiadomości
Powyższa zgoda jest obowiązkowa