Symi w trzech wymiarach, czyli Symi 3D - REJS

Z całej wyspy
9 godzin plus transfer
Wtorek, sobota
Rejs

Opis wycieczki

Jedyny w swoim rodzaju rejs w 3 wymiarach. W odróżnieniu od standardowych wycieczek na Symi z nami zobaczycie aż 3 najważniejsze jej zatoki: port Panormitis, zatokę świętego Jerzego oraz przepiękny port Gialos, czyli stolicę wyspy.

Na powitanie duchowego wymiaru wyspy, popłyniemy najpierw do Zatoki Panormitis, by odwiedzić klasztor Michała Archanioła. Tak naprawdę by w pełni zrozumieć Symi, należy odwiedzić tę spokojną, mistyczną zatokę, gdzie nieustraszeni Matadorzy głębin pokornie klękali przed obliczem ikony Michała Archanioła, patrona ludzi morza. 

Drugi wymiar, to wizyta na spektakularnej plaży u podnóża okazałych klifów, co daje wrażenie przebywania w kanionie. Zjawiskowa zatoka świętego Jerzego*, dostępna tylko od strony morza, z krystalicznie czystą wodą, mieniąca się odcieniami szmaragdu i lazuru. Wskoczcie do orzeźwiającej wody i poczujcie się częścią natury.

Wpływając do portu Gialos, na poznanie trzeciego wymiaru Symi, ujrzycie amfiteatr kolorowych i eleganckich rezydencji usytuowanych na skalistym zboczu porośniętym dzikim tymiankiem i oregano. Lecz nie dajcie się zwieść, Symi to nie tylko kolorowe domki i urzekające widoki, choć to bez wątpienia uczta dla oczu. Istota Symi tkwi znacznie głębiej, niczym najlepsze gąbki, które skrywają się głęboko na dnie morza. Posłuchajcie naszej opowieści o dumnych i śmiałych Herosach wielkiego błękitu. To dzięki ich odwadze całe rodziny mogły prosperować na wyspie ze skały. Ta historia jest fascynująca! Symi jako wyspa nie może być wyjątkiem od greckiej reguły. Świeże ryby i owoce morza są tu w obfitości. Prosto z morza trafiają na talerz. Koniecznie spróbujcie soczystych dań przygotowanych z miłością. Najbardziej znane i tradycyjne danie Symi, to małe i aromatyczne krewetki. W czasie wolnym zanurzcie się w labirynt małych uliczek o arystokratycznym uroku, by poczuć wyrafinowaną atmosferę wspaniałej przeszłości wyspy.

  • Rejs rozpoczyna się o godzinie 9:00 z portu w Rodos, kończy o godzinie 18:00. Transfer na wyłączność dla naszych gości z i do hotelu jest w cenie wycieczki. Godzinę odbioru z hotelu potwierdzamy na dzień przed wycieczką. 
  • Przerwa na kąpiel odbywa się w pełnym sezonie, w miesiącach przed i po sezonie zatrzymujemy się jedynie na fotografię.
  • Podczas przerwy na kąpiel w zatoce św. Jerzego nad bezpieczeństwem pływających czuwa załoga statku gotowa w każdym momencie do pomocy na małej łodzi ratunkowej. Statek nie dobija do brzegu, zejście do wody bezpośrednio z pokładu statku. W przypadku niesprzyjających warunków na morzu artmator zastrzega sobie możliwość zmiany miejsca na kąpiel, w takim przypadku w zatoce świętego Jerzego zatrzymamy się jedynie na chwilę w celu zrobienia fotografii. Jeżeli warunki pogodowe nie będą na to pozwalały, kąpiel nie bedzie możliwa

 

Formularz kontaktowy

Wcześniejsza rezerwacja gwarantuje Wam miejsce na wybranych wycieczkach! Wypełnij formularz kontaktowy lub wybierz inną formę kontaktu.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Numer telefonu w obydwu polach musi być identyczny - sprawdź podany numer.
Nie można wysłać pustej wiadomości
Powyższa zgoda jest obowiązkowa