Greckie warsztaty kulinarne

Rodos
Kilka godzin
Na zapytanie

Opis wycieczki

Kuchnia grecka jest jedną z najbardziej znanych na świecie i wielu uważa ją za jedną z najsmaczniejszych. Opiera się na sezonowości, prostocie, trwałości, lokalności i zdrowym charakterze. Jej korzenie sięgają starożytności i jest prosta i zdrowa.
Kuchnia ta stała się w ostatnich latach nam coraz bliższa, a to za sprawą oczywiście tego, że coraz częściej wybieramy Grecję na wakacje i nie omieszkamy skosztować tutejszej gastronomii. W ten sposób zapewniając naszemu podniebieniu podróż czasami w nieznane, ale jakże wyjątkowe doznania.
Grecy uwielbiają jeść ... ale nie w samotności. Uważają, że jedzenie w samotności to tylko napełnienie żołądka a ma to być delektowaniem się i biesiadą. Chętnie zapraszają do stołu lub na wspólne wypady właśnie do miejsca, które słynie z dobrej kuchni. W domach wspólnie dla całej rodziny obowiązkowo powinien się odbyć przynajmniej jeden posiłek dziennie. To rytuał. Kochają też gotowanie a kobiety prześcigają się co do tego, która gotuje najsmaczniej. Pewne tajemnice i szczegóły w swoich przepisach trzymają w tajemnicy.

Mamy dla Was wyjątkową propozycję gotowania razem z greckim kucharzem w pięknym miejscu podczas specjalnie opracowanych dla Was greckich warsztatów kulinarnych. Wcześniej przewidujemy wizytę na tradycyjnym bazarze i zakupy produktów, które będziemy wykorzystywać do przygotowywania potraw. Wspólne przygotowanie posiłku to nie tylko dbanie o nasze żołądki, ale i dusze, to czas na rozmowy, nawiązywanie kontaktu, relaks. To wszystko plus poznawanie tajników greckiej kuchni zakrapiane winem daje idealne połączenie. 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas. Wybierzemy dla Was odpowiednią potrawę, dopasujemy termin i koszty. Zapraszamy!

Formularz kontaktowy

Wcześniejsza rezerwacja gwarantuje Wam miejsce na wybranych wycieczkach! Wypełnij formularz kontaktowy lub wybierz inną formę kontaktu.

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Nie można wysłać pustej wiadomości
Powyższa zgoda jest obowiązkowa